Powrót do spisu treści

MECHANIZM FUNKCJONUJĄCY

Indywidualny - jest właściwie drogą do własnego nieba. Ten kto go odkryje i się nim posłuży ten pojmie czym są zbroje, skrzydła czy inne artefakty symbolizujące scalenie z własną mocą. Wtedy człowiek staje się pełny, pewny swego, odważny i bardziej twórczy. Lecz prócz indywidualnego istnieje również ogólny mechanizm funkcjonujący, ten zawarty w Całości, do którego należą też procedury sterujące ludzkimi powłokami. Mechanizm funkcjonujący leży poniżej DNA co oznacza, że to na nim oparto mechanikę świata, którym się steruje za pomocą prostych komend, prostego ukrytego w DNA oprogramowania. Dzięki strukturze ruchu wszystko to potrafi pędzić przed siebie i się rozwijać. Gdy owa się wyłącza wszystko zastyga w bezruchu co do złudzenia przypomina naciśnięcie pauzy podczas oglądania filmu.

W tej prostej opowieści znajduje się jednak czarodziejski flet. Tą poszukiwaną wartością jest coś, jest ktoś, kogo można nazwać Kreatorem, kto tą całą machiną kieruje z poziomu mechanizmu funkcjonującego. Kim on jest nie wiadomo, ale leżąc na plecach nocą, gdy wszystkie światła gasną wyraźnie odczuwa się ruch maszynerii, która utrzymuje wszechświat w ruchu jak i obecność operatora, który nad tą mechaniką czuwa. Operator to technik, ten kto całość zbudował to inżynier, a ten kto to wymyślił i zaplanował to kreator. Rzecz w tym, że na szczycie drabiny ewolucji świadomość ludzka jest każdym elementem mechanizmu funkcjonującego, jak i zawiera się w techniku, inżynierze i wielkim kreatorze.

Gdy człowiek budzi się w duchu, gdy otwiera się we wszystkości wówczas powoli uzyskuje dostęp do tego co tworzy i jest tworzone, co powołuje życie i tym życiem jest. Zrozumienie tych powiązań sprawia iż istota ludzka jest gotowa na otworzenie się na nowe doświadczenia, na wejście w niedostępne do tej pory obszary, na rozmowę z elementami tego świata, które dotychczas były traktowane jako pusta dekoracja. Gdy nabiorą innej barwy, gdy staną się przekaźnikami informacji, wtedy za ich pomocą bardzo łatwo nauczyć się rozmawiać z siłami stojącymi ponad znanym nam życiem. Na początek wystarczy pozwolić sobie na to by nasz indywidualny mechanizm funkcjonujący ukazał tajemne łącza z nadrzędnym mechanizmem funkcjonującym dzięki czemu niby drogą poprzez nadduszę zyskamy sposobność wnikania w inne struktury rzeczywistości jak i poznawania ich tajemnic. Nic na swojej wolności w Duchu Świętym nie stracimy, a wręcz odwrotnie - zyskamy dostęp do kolejnych nauk i doświadczeń.

Stańcie się całością, poznajcie jej historię, a wasza kreacja i wpływ na świat przybiorą na sile. Wzrośniecie ponad ludźmi, ponad systemy, ponad to wszystko co wielkiej kreacji na firmamencie nieba i w sobie nie dostrzega. Syn Boży jest człowiekiem w 100%, ale przejawia się w całości zaledwie w 10%. Bóg Człowiek jest jednym i drugim co oznacza, że może na swoich barkach udźwignąć większy ciężar zmian niż wszyscy nieobudzeni ludzie razem wzięci. W ten sposób wzrasta też skuteczność uzdrawiania, nagle uzyskuje się wpływ na wszystkie czynniki kształtujące owo zdrowie. Duchowe serce i energetyczna krew wspierają tu boże światło zrodzenia. Kochanie, wybaczenie, miłosierdzie etc., a jednak człowiek nigdy nie wie czy wszystko dobrze pojmuje i sobą właściwie uruchamia. Ale gdy prawdziwy człowiek pozwoli swobodnie działać mechanizmowi funkcjonującemu wtedy wszystko jest właściwe i w Prawie zawarte.

Mechanizm wspomagający to ty sam człowieku, to twoja wola ukryta w wymuszonym ruchu elektronów energetycznej sieci komunikacyjnej. Jesteś tu wszelkiego rodzaju drogami i połączeniami, które tworzą ogromną komunikacyjną łączącą cię z mechaniką nieba sieć, którą dzielimy na obszar indywidualny i zbiorowy, a nazywamy indywidualnym i nadrzędnym mechanizmem funkcjonującym. To jak struktura systemowa, która pozwala ludziom funkcjonować w ramach społecznych uwarunkowań dzięki czemu jednostka może korzystać ze wsparcia grupy, jak i odczuć siłę grupy podczas niesienia pomocy innym składowym.

Gdy poczujesz, że jesteś dl a siebie prezydentem, ministrem, wojskowym i wykonawcą zarazem ich rozkazów wtedy mechanizm wspomagający na tyle poprawnie scali się z mechanizmem funkcjonującym iż niemal namacalnie będziesz czuł ruch w przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej. Odczujesz także coś niesamowitego, że mechanizm funkcjonujący jest wieczny i niezniszczalny, że jest kośćcem wszystko utrzymującym, że ten którego dotknie na zawsze stanie się innym człowiekiem, dużo bardziej pewnym siebie, pracowitszym i wdzięcznym światu za odkrywanie kolejnych tajemnic życia. To jak odnalezienie wewnętrznej biologicznej zbroi, która ma wpływ na wszystkie elementy swojej istoty chroniąc je przed uszkodzeniami i zasilając we wszystko co jest potrzebne do poprawnego funkcjonowania.

To nie tylko duchowe serce, energetyczna krew i fizyczne ciało. To także Bóg manifestujący się mądrością i artyzmem w tworzeniu rzeczy, które mają jego dzieciom ułatwić być - poprawić zdrowie, uszlachetnić własny wizerunek, sięgnąć po długowieczność i wiedzę spoza obszarów dotychczas dzieciom niedostępnych. Poczuj, że masz dojście do wszystkiego czego szukasz i pożądasz, a odnajdziesz to w ruchu wszystkich elementów życia. Mechanizm funkcjonujący jest na stałe sprzęgnięty z wibracją bo z niej wynika więc pozwól sobie na to by wszystko wedle prawa się w tobie ustawiło, a choćby na jakiś czas staniesz się innym niż dotychczas. Pozwól na to by coś innego niż ty sam zaingerowało w ustawienia twoich powłok, a szybko zrozumiesz, że one i ich zasady funkcjonowania nie mają z tobą, z twoją naturą nic wspólnego.

Oddaj więc pieczę nad nimi mechanizmowi funkcjonującemu, a świat ustawi się pod ciebie lepiej niż tego oczekujesz. Gdy świadomie zaczynamy korzystać z siły mechanizmu funkcjonującego żadne z ciał istoty ludzkiej nie jest już w stanie panować nad pozostałymi. Człowiek wraca do stanu energetycznej równowagi i po swojemu, w imię własnych przemyśleń zaczyna tworzyć swoje środowisko.


Powrót do spisu treści